No 11. līdz 16. martam LU Humanitāro zinātņu fakultātē (LU HZF) viesosies Tartu Universitātes profesors Karls Pajusalu (Karl Pajusalu).

11. martā plkst. 10.30 (422. audit.) interesenti aicināti uz profesora K. Pajusalu lekciju  angļu valodā Finnic languages and dialects in the Central Baltic area”, kurā profesors stāstīs par jaunākajiem pētījumiem Latvijas teritorijas Baltijas jūras somu valodu un dielektu nozīmīgākajām līdzībām ar latviešu valodu.

Profesors K. Pajusalu lasīs arī lekcijas igauņu valodā HZF somugristikas studentiem.

Valodnieks, pedagogs un dzejnieks Karls Pajusalu Tartu Universitātē studējis igauņu valodu un literatūru, vēlāk mācījies arī aspirantūrā somugru valodas. Turku Universitātē (Somija) studējis doktorantūrā somugru valodas un 1997. gadā ieguvis doktora grādu ar pētījumu par lingvistiskajiem kontaktiem un darbības vārdu variācijām Dienvidigaunijas Karksi izloksnē.

Kopš 2000. gada viņš ir igauņu valodas vēstures un dialektoloģijas profesors. 2011. gadā ievēlēts par Igaunijas ZA akadēmiķi, 2015. gadā – par Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekli. 2016. gadā K. Pajusalu piešķirts LU Goda doktora nosaukums.