Ik gadu martā, kad visas pasaules frankofonās valstis svin franču valodai un kultūrai veltītos Frankofonijas svētkus, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (LU HZF) notiek franču valodas valsts olimpiāde. Olimpiādes atklāšanā, kas šogad notiks 11. martā, piedalīsies olimpiādes 2. posma labākie franču valodas skolēni no visas Latvijas.

Kopumā šogad LU HZF uzņems ap 300 franču valodas valsts olimpiādes dalībnieku vecumā no 10 līdz 18 gadiem no visām Latvijas skolām, kurās apgūst franču valodu.

Olimpiādi organizē Latvijas Franču valodas pasniedzēju asociācija sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Universitāti, Francijas institūtu Latvijā, kā arī ar Francijas, Kanādas un Šveices vēstniecībām Latvijā.

Olimpiādes atklāšanā 11. martā uzstāties Latvijas Franču valodas pasniedzēju asociācijas prezidente Olga Ozoliņa, Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Marta Pujāte un citi viesi. Savukārt par franču filoloģijas studiju iespējām Latvijas Universitātē olimpiādes dalībniekiem stāstīs LU HZF  Franču valodas un Frankofonijas studiju centra vadītāja doc. Jeļena Gridina.

Olimpiādes uzvarētāju apbalvošana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Olimpiādes 1.–3. pakāpes diploma ieguvējiem 2022. un 2023. gadā un Latvijas valsts skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferences valodniecības un literatūrzinātnes zinātņu nozares (franču valoda) 1.–3. pakāpes diploma ieguvējiem 2022. un 2023. gadā būs priekšrocības, stājoties Franču filoloģijas apašprogrammā (bakalaura studiju programma «Filoloģija»), un iespēja jau rudenī kļūt par HZF studentu.

Veiksmi visiem franču valodas valsts olimpiādes dalībniekiem!