28. septembrī plkst. 16.00-17.30 Valsts valodas dienas pasākumu ietvarā LU Humanitāro zinātņu fakultātē notiks konsultatīvs seminārs par latīņu un sengrieķu īpašvārdu atveidi latviešu valodā, kopīgi apspriežot un izvērtējot būtiskākos potenciālos mūslaiku risinājumus.

Pasākums notiks gan klātienē fakultātē – Visvalža ielā 4a, 305 auditorijā, gan tiešsaistē – Zoom platformā.

Piedalās klasiskie filologi, latviešu un sastatāmās valodniecības speciālisti, visi interesenti, kuri taujā pēc pareizā varianta (un izvēles skaidrojuma), piemēram, –  Venera vai Venēra; Hērakleits vai Heraklīts.

Daudzie jautājumi īpaši aktualizējušies, veidojot jaunu variantu Latīņu-latviešu vārdnīcai, kuras iepriekšējam veidolam teju jau 70 gadu.

Zoom saite:
lu-lv.zoom.us/j/97241233458
Passcode: 003834

Atbildīgās organizētājinstitūcijas – HZF Klasiskās filoloģijas nodaļas Hellēnistikas centrs un Latīniskā kultūrmantojuma centrs.

Plašāk par Valsts valodas dienas un Eiropas valodu dienas pasākumiem, kas tiek īstenoti kopā ar Latviešu valodas aģentūru: https://valoda.lv/aicinam-piedalities-eiropas-valodu-dienas-pasakumos/