Mudinot diskutēt par aktuālajiem ilgtspējas, drošības un iekļautības jautājumiem plašākā sabiedrībā, Latvijas Universitāte (LU) izziņo 103. jubilejas pasākumu programmu.

Sestdien, 24. septembrī, ar mērķi veicināt LU atvērtību plašākai sabiedrībai norisināsies pasākums “Atver! LU Akadēmisko centru”, aicinot ikvienu interesentu apmeklēt klātienē LU Akadēmisko centru Torņakalnā – LU Dabas māju un LU Zinātņu māju. Pasākuma laikā no plkst. 11.00 līdz plkst.14.00 ikvienam būs iespēja gida pavadībā apskatīt jauno studentu pilsētiņu, piedalīties radošās un zinātniskās aktivitātes, eksperimentos un iepazīt LU klātienē.

Trešdien, 28. septembrī, universitātes dibināšanas dienā, notiks LU 103. jubilejai veltītais ekumeniskais dievkalpojums, svinīgā LU Senāta sēde, doktoru promocijas ceremonija un rektora pieņemšana.

Ceturtdien, 29. septembrī, tiešsaistē norisināsies LU jubilejas konference “Laikmeta izaicinājumi: vide, drošība, iekļautība”, kur LU pārstāvji – mācībspēki, pētnieki, studenti – un nozaru eksperti dalīsies viedokļos par aktuālajiem ilgtspējas, drošības, digitalizācijas un iekļautības izaicinājumiem un par universitātes lomu tajos.

Piektdien, 30. septembrī, tiešsaistē notiks ideju forums “Universitātes loma mainīgā un digitalizētā pasaulē”. Pirmajā foruma diskusijā “Kā būt zaļai universitātei mainīgā pasaulē?” tās dalībnieki spriedīs par augstskolas lomu ne tikai zaļo ideju radīšanā un pētniecībā, bet arī ieviešanā un īstenošanā ikdienas dzīvē, tādējādi veicinot ilgtspējīgu domāšanu arī plašākā sabiedrībā. Savukārt otrā diskusija “Kāda ir pasniedzēja loma digitalizētā pasaulē?” būs veltīta mācīšanās aspektiem digitalizētā ikdienā, vērtējot, vai un kā ir mainījusies pasniedzēja loma un uzdevumi apstākļos, kad tiešsaistē ir iespējams apgūt neierobežotu skaitu dažādu kursu, lekciju, nodarbību teju par jebkuru tēmu. 

LU Studentu padome un LU Absolventu klubs savukārt aicina bijušos LU SP valdes locekļus un biroja darbiniekus uz studentijas absolventu salidojumu 30. septembrī Raiņa bulvāra 19, LU Mazajā aulā plkst. 18.00. Vakara gaitā tiks apspriestas studējošo aktivitātes toreiz un tagad, bet vakara galvenais notikums - paneļdiskusija "Studijas svilina, bet studentija vilina" ar vairākiem LU SP bijušajiem priekšsēdētājiem - Arti Ozoliņu, Signi Skuteli, Pēteri Jurčenko, Alisi Zīverti un Ingunu Blesi.

Jubilejas pasākumu programmu 30. septembra vakarā papildinās Zinātnieku nakts, kas šoruden ir veltīta tēmai “Pielāgošanās klimata pārmaiņām, ieskaitot sociālo transformāciju” un kurā ar savām tematiskām aktivitātēm piedalīsies arī LU.

Jubilejas svinības noslēgsies ar Akadēmisko balli Lielajā aulā 30. septembrī. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzē.