12. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks diskusija par pētniecības darba aizkulisēm. Tajā ar savu pieredzes stāstu "Esot lauka darbā: Latvijas un Kirgizstānas veiksmes un neveiksmes" sarunu aizsāks LU folkloristikas nozares doktorante Anna Griķe.

Kā norāda pati Anna, "Pētījuma lauka darba ikdienas nianses reti nonāk līdz rakstiskam izklāstam, un tādi jautājumi kā – “kur nakšņoji?” vai “kā ieguvi informantus?” – paliek apslēpti. Secīgi izejot cauri lauka darba fāzēm – ierašanās, sadzīve, lauka apgūšana, komunikācija, aizbraukšana – tiks sniegts atklāts stāsts nevis par to, kā vajadzētu, bet kā faktiski ir norisinājušies trīs pētījumi."

Anna Elizabete Griķe 2018. gadā Latvijas Universitātē ir ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu antropoloģijā. Šobrīd studē LU Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas doktora studiju programmā un izstrādā disertāciju “Pierobežas paražas: gadījuma izpēte Latgales dienvidaustrumos”  (zinātniskā vadītāja – prof. Janīna Kursīte).

12. februāra tikšanās notiks LNB Humanitāro zinātņu lasītavas 216.telpā plkst. 18. To organizē Latvijas Antropologu biedrības Lietišķās antropoloģijas sekcija.

Laipni aicināti dažādu nozaru interesenti, lai ne vien uzklausītu, bet arī dalītos savā pieredzē!

Plašāka informācija

Dalīties