Sestais starptautiskais simpozijs “Valoda starptautiskai saziņai” (LINCS), ko organizē Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes Anglistikas nodaļa, Lietišķās valodniecības centrs un Romānistikas nodaļa sadarbībā ar Lemānas Universitāti un kas norisināsies 2024. gada 9. un 10. maijā, pulcēs plašu pētnieku loku.

Starptautiskais simpozijs “Valoda starptautiskai saziņai”, kura mērķis ir pievērst pastiprinātu uzmanību valodai, kultūrai un literatūrai kā transkultūru ekosistēmām, jau sesto reizi ir piesaistījis plašu starptautisku atpazīstamību.

Šogad simpozija dalībnieku vidū ir pētnieki un zinātnieki no Apvienotās Karalistes, Armēnijas, Austrijas, Čehijas Republikas, Francijas, Grieķijas, Gruzijas, Latvijas, Lietuvas, Paragvajas, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Vācijas.

Simpoziju ar  plenārreferātiem  9. maijā  Latvijas Universitātes Mazajā aulā atklās savā jomā pasaulē plaši pazīstami zinātnieki – Augsburgas Universitātes profesors Huberts Zapfs (Vācija) un Lodzas Universitātes profesors Pjotrs Kaps (Polija), bet 10. maija plenārsēdē uzstāsies LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Jeļena Vladimirska.

Simpozijā darbs notiks 14 sekcijās, starp kurām ir arī studentu sekcija. Simpozija darba valodas ir angļu, franču un spāņu.

Simpozijs ir tapis ciešā sadarbībā ar Lemānas universitātes (Francija) humanitāro zinātņu pētniekiem.

Vairāk informācijas par simpoziju un  tā programmu simpozija mājas lapā: https://conferences.lu.lv/event/393/