No š.g. 6. līdz 11. maijam ar mērķi uzlabot studentu pētnieciskās prasmes BIP (Blended Intensive Programme) mobilitātes ietvaros norisinājās Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes (HZF) Anglistikas nodaļas un LU partnerinstitūciju – Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu (Rumānija), Instituto Politecnico Do Porto (Portugāle) un Le Mans Universite (Francija) – rīkotā kombinētā intensīvā programma “Pētniecisko prasmju veicināšana”.

Mobilitātes programma “Pētniecisko  darbu veicināšana” norisinājās jau otro gadu, un tā ietvēra divus posmus: virtuālo mobilitāti un LU Humanitāro zinātņu fakultātē organizēto klātienes mobilitāti.

Šogad rīkoto BIP mobilitāti raksturo dalībnieku studiju jomu daudzveidība – līdztekus humanitāro zinātņu studentiem programmā piedalījās arī uzņēmējdarbības vadības, inženierzinātņu, psiholoģijas, kā arī matemātikas un programmēšanas studenti. Jomu daudzveidība bagātināja mācību vidi, sniedzot analītisku, stratēģisku un tehnoloģijām bagātinātu starpdisciplināru skatījumu. 

Tiešsaistes lekcijās un interaktīvajos semināros virtuālās mobilitātes laikā studenti profesoru vadībā diskutēja par humanitāro zinātņu pētniecības daudzveidību, pētniecības ētikas aspektiem, apskatīja humanitāro zinātņu pētniecības metodoloģijas un metodes, pievērsās pētījuma plānošanai, literatūras apskata izveidei un publikāciju sagatavošanai. Mobilitātes dalībnieki apguva zinātniskās literatūras meklēšanas un atlases prasmes dažādos elektroniskajos resursos un datubāzēs, kā arī iepazinās ar jaunajām tendencēm digitālajās humanitārajās zinātnēs, kā arī digitālo rīku un MI izmantošanu pētniecībā.

Klātienes mobilitāte LU HZF ietvēra seminārus un pētnieciskās aktivitātes, kas deva iespēju studentiem kopīgi izstrādāt un prezentēt savus pētniecības projektus par dažādiem komunikācijas aspektiem, piemēram, par komunikatīvajiem pārpratumiem, negatīvas atgriezeniskās saites pārvarēšanu, ekstralingvistiskajiem komunikācijas aspektiem, pārtraukumu vai klusuma pārvarēšanu, kā arī komunikācijas psiholoģiskajiem aspektiem."

Programmas dalībnieki iepazina arī Latvijas kultūru, apmeklējot dažādus muzejus un vairāku pilsētu ievērojamākās apskates vietas, piemēram, Rundālē un Bauskā, tāpat dalībniekiem bija iespēja doties LU studentu organizētās ekskursijās uz LU Akadēmisko centru, Botānisko dārzu, iepazīt Rīgas centru un vecpilsētu. 

Ko par programmu “Pētniecisko prasmju veicināšanu” un pavadīto laiku Latvijā saka mobilitātes dalībniece no Francijas?

Cam-Linh Pham: “BIP programma Rīgā bija jauniem atklājumiem bagāta un lieliska pieredze. Tas bija mans pirmais ārzemju ceļojums un arī pirmā reize Latvijā, tādēļ ar prieku piedalījos  organizētajās ekskursijās un iepazinu pilsētu. Man patika visas lekcijas un prezentācijas, jo, pateicoties docētāju aizrautībai un atsaucībai, ikviena no tām bija saistoša. Esmu pateicīga BIP programmas organizatoriem, visiem docētājiem un mūsu gidei Elizabetei par šo neaizmirstamo pieredzi. Paldies par iespēju iepazīt līdz šim neiepazītu valsti, tikties ar  iedvesmojošiem docētājiem un izveidot saikni ar dažādu valstu studentiem.”

Dalīties