Programmas laikā studenti pilnveidoja pētniecības prasmes humanitārajās zinātnēs, piedaloties lekcijās, darbnīcās, grupu pētniecības aktivitātēs un prezentācijās. Dalībnieki iepazinās ar dažādām pētniecības metodēm, digitālajiem rīkiem, datu vizualizāciju un pētniecības ētikas jautājumiem.
Papildus akadēmiskajām aktivitātēm studenti piedalījās ekskursijās pa Rīgu un Latvijas Universitātes Akadēmisko centru, kā arī apmeklēja Rundāles pili, Bauskas pili un Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, stiprinot starpkultūru komunikāciju un veidojot jaunas starptautiskas draudzības.
Dalībnieki augstu novērtēja programmu un pieredzi Rīgā. Viena no studentēm programmu raksturoja kā “neaizmirstamu pieredzi”, savukārt kāds cits pateicās organizatoriem par sirsnīgo uzņemšanu un atbalstu visa projekta laikā.
Alondra Rebeka Bencze (Rumānija): “Mana Erasmus mobilitātes pieredze Rīgā, Latvijā, bija patiesi neaizmirstama. Organizatori par mums ļoti rūpējās un lika justies gaidītiem visas mobilitātes laikā. Programma un aktivitātes bija interesantas un aizraujošas, savukārt lekcijas – vērtīgas un saistošas. Viena no nozīmīgākajām mobilitātes daļām bija darbs pie pētniecības projekta, kura laikā mums bija jāsadarbojas un jāgatavo prezentācija. Lai gan sākumā mūsu atšķirīgie akadēmiskā darba stili nesaskanēja, mēs spējām veiksmīgi sadarboties un procesa laikā daudz ko iemācījāmies cits no cita. Papildus akadēmiskajai pieredzei mums bija iespēja kopā ar Latvijas Universitātes studentiem iepazīt skaisto Rīgu, labi pavadīt laiku un iegūt daudz jaunu draugu. Kopumā tā bija lieliska pieredze gan personīgās, gan akadēmiskās izaugsmes ziņā, un esmu ļoti pateicīga, ka varēju tajā piedalīties.”
Darius-Florin Indreica (Rumānija): “Tagad, kad šī BIP mobilitāte ir noslēgusies, es joprojām bieži domāju par piedzīvoto, jo mums bija tik daudz lieliski organizētu aktivitāšu, un studenti, kurus satiku, bija ļoti draudzīgi un atsaucīgi. Ļoti vērtīgi ir tas, ka mums ir pieejami pasniedzēju sagatavotie kursu materiāli, jo noteikti tos vēlreiz izmantošu, rakstot savu noslēguma darbu un turpmākos pētnieciskos darbus. Tā bija patiesi brīnišķīga pieredze, un esmu ļoti pateicīgs koordinatoriem un visiem cilvēkiem, kuri bija iesaistīti šī projekta īstenošanā.”
Will Van de Waeter (Francija): “Nedēļa Rīgā bija lieliska pieredze — man ļoti patika iepazīt visus dalībniekus un atklāt pilsētu, un programmas beigās es gandrīz nemaz nevēlējos doties prom.”
David Nicolas Ilea (Rumānija): “BIP mobilitātes pieredze būtiski veicināja manu pētniecības prasmju attīstību. Mans projekts par komunikāciju ar mākslīgo intelektu deva iespēju starptautiskā akadēmiskā vidē pētīt mūsdienu izaicinājumus cilvēka un mākslīgā intelekta mijiedarbībā. Sadarbība ar studentiem no dažādām valstīm paplašināja manu izpratni par dažādām pētniecības metodēm un skatpunktiem. Visvairāk mani pārsteidza tas, cik veiksmīgi programma apvienoja augsta līmeņa akadēmisko darbu ar elastīgu un uz studentiem vērstu mācību pieeju.”
LU Humanitāro zinātņu fakultāte pateicas visiem dalībniekiem, docētājiem un organizatoriem – īpaši LU HZF Anglistikas nodaļai – par ieguldījumu programmas īstenošanā un starptautiskās sadarbības stiprināšanā Erasmus+ ietvaros.






