
Dabiski, ka starp ķēdes locekļiem bija kupls skaits HZF Latvistikas un baltistikas nodaļas darbinieku un Baltu filoloģijas bakalaura un maģistra programmu studentu, jo grāmatu krātuves ir viņu pētnieciskās rosības vietas. Plecu pie pleca ar latvju filologiem spelgonīgajā janvāra pēcpusdienā bija arī Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne klasikā filoloģe Ilze Rūmniece, arī citi klasiskie filologi, un fakultātes izpilddirektore Ieva Reinberga.
Grāmatu kolekcija, kas tika pārnesta, bija pašu Latvijas iedzīvotāju veidota. Tās bija grāmatas, kas ziedotas bibliotēkai, un aizkustinoši bija vērot, kā grāmatās, kas ceļoja pa rokām, atblāzmojās latvju filologu ikdienas darbs, kas vērsts uz to, lai „pasaules tumsā mums nenozust”. Starp grāmatām bija to autoru darbi, kuru daiļrade ir pastiprināti pētīta pēdējos gados – A. Pumpurs, brāļi Kaudzītes, I. Ziedonis, A. Deglavs, O. Vācietis, pērnā gada simtpiecdesmitgadnieks R. Blaumanis, šī gada trīssimtgadnieks Vecais Stenders, kuram veltīta konference notiks rudenī un kurai jau gatavojas pētnieki visās Eiropas malās, jo Stenders latvisko sien ar pasaulisko.
Ķēdē stāvošie baltu filoloģijas studenti uzgavilēja, kad caur viņu rokām gāja Latvistikas un baltistikas nodaļas darbinieku pētījumu publicējumi. Starp grāmatu ķēdē padotajām pētnieciskajām grāmatām lauvas tiesa bija Latvistikas un baltistikas nodaļas darbinieku sarakstītas.
Gaismas ceļa akcija viesa lepnumu un prieku par kuplo un daudzveidīgo Latvijas kultūras bagātību, kuras vairošanā nerimus līdzdalīga ir HZF Latvistikas un baltistikas nodaļas saime, bet sals atgādināja, ka par šim vērtībām nākas vēl joprojām iestāties ne visai labvēlīgos apstākļos.