Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Skolēni „ēno” Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēkus

15.02.2018

14. februārī Humanitāro zinātņu fakultātes gaiteņos varēja manīt jauniešus ar sarkaniem baloniem rokās. Tās bija mūsu fakultātes mācībspēku „ēnas”, ko trešdienas rītā sveicām savā fakultātē.

7.–12. klašu jaunieši Alise un Kitija no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Anastasija no Ādažu vidusskolas, Ance no Olaines 1. vidusskolas, Elizabete  no pamatskolas „Rīdze” un Roberts no Rīgas 2. ģimnāzijas tikās ar fakultātes dekāni profesori Ilzi Rūmnieci, apsveicinājās ar fakultātes dvēseli – runci, vārdā Rainis, kas nelikās traucēts savā miega nodarbē, un, sagaidījuši savus pasniedzējus, devās līdzi viņiem uz nodarbību.

10. klases skolnieces Alise un Kitija „ēnoja” Anglistikas nodaļas lektori Tatjanu Bicjutko un piedalījās kursā „Angļu valodas mutvārdu un rakstveida saziņa” kopā ar Angļu filoloģijas BSP angļu-norvēģu moduļa studentiem. Meitenēm likās saistošas dzīvās diskusijas nodarbībā, savukārt lektore pēc nodarbības uzteica skolnieces par ļoti labajām angļu valodas prasmēm, kas nenoliedzami ir arī skolas nopelns.

12. klases skolnieks Roberts izvēlējās būt par „ēnu” Romānistikas nodaļas lektoram Migelam Anhelam Peresam Sančesam. Roberts apgūst spāņu valodu, tāpēc viņam likās īpaši saistoši būt klāt spāņu valodas nodarbībā un runāt ar pasniedzēju, kam spāņu valoda ir dzimtā. Roberts bija ļoti iepriecināts un pārsteigts arī par dāvanā saņemto A. Pumpura „Lāčplēša” tulkojumu spāņu valodā ar autogrāfu no paša tulkojuma autora.

9. klases skolniece Elizabete „ēnoja” Latvistikas un baltistikas nodaļas docenti Jolantu Staugu. Elizabetei bija iespēja piedalīties kursa „Mūsdienu latviešu folklora” apguvē kopā ar Baltu filoloģijas BSP folkloristikas moduļa studentiem. Pēc nodarbības jauniete teica, ka nebija pat aizdomājusies, ka arī mūsdienās varam pierakstīt folkloru. Lekcija par ģimenes folkloru esot arī iedvesmojusi ierakstīt diktofonā savas vecmāmiņas atmiņas.

Savukārt 7. klases skolniece Anastasija un 9. klases skolniece Ance, kas „ēnoja”  Latvistikas un baltistikas nodaļas lektori Ievu Rodiņu, bija klāt kursa „Klasiskie teātra modeļi un to transformācija turpmākajos gadsimtos” seminārnodarbībā. Meitenēm ne tikai bija iespēja vērot studentu darbu prezentācijas, bet arī apgūt prasmi darbus novērtēt. Abām jaunietēm bija liels prieks, ka viņu ieteiktās atzīmes studentiem sakrita ar pasniedzējas vērtējumu.

Pēc nodarbības skolēni viesojās LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā,  tikās ar HZF Studentu pašpārvaldi, bet noslēgumā dienas iespaidus visi kopā pārrunāja fakultātes dekanātā.

Paldies skolēniem par viesošanos Visvalža ielā un gaidīsim pievienojamies Latvijas Universitātes studentu saimei nākotnē!