Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ēnu diena Humanitāro zinātņu fakultātē
Jolanta Stauga
12.02.2018

14. februārī visā Latvijā notiek Ēnu diena. Šogad seši skolēni ēnos arī Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēkus.

Latvijas Universitāte Ēnu dienas pasākumā piedalās jau vairākus gadus.  Šogad Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēkus pieteikušies ēnot seši  7.-12. klases  skolēni no Rīgas, Olaines, Ādažiem un Jelgavas.

Savas ēnas šogad būs Anglistikas nodaļas lektorei Tatjanai Bicjutko, Romānistikas nodaļas lektoram Migelam Anhelam Peresam Sančesam, kā arī Latvistikas un baltistikas nodaļas docētājām – lektorei Ievai Rodiņai un docentei Jolantai Staugai.

Skolēniem būs iespēja iepazīt pasniedzēja darbu un Humanitāro zinātņu fakultātes ikdienu, kas ir arī viņu galvenā motivācija ēnot pasniedzējus.

“Šobrīd apgūstu spāņu valodu, un mana sapņu profesija ir lektors”, raksta 12. klases skolnieks Roberts, kas pieteicies ēnot spāņu valodas lektoru. “Esmu ieinteresēts šajā ēnošas iespējā redzēt profesionālu lektoru darbībā un, būdams vidusskolēns, iesaistīties augstskolas lekcijās”.

Savukārt 10. klases skolniece Kitija pamato savu izvēli ēnot angļu valodas lektoru šādi: “Skolā mans mīļākais mācību priekšmets ir angļu valoda, kas ir, iespējams, viens no iemesliem, kādēļ nākotnē vēlos studēt saistībā ar to. Šī būtu lieliska iespēja noskaidrot, vai patiešām to vēlos, kā arī iepazītos ar lektora darba ikdienu”.

Humanitāro zinātņu fakultātes docētājus pieteikušies ēnot ļoti motivēti un nopietni jaunieši. 9. klases skolniece Elizabete raksta: “Priecātos iepazīt LU Humanitāro zinātņu fakultāti un pasniedzēja darbu, jo pamazām apjaušu, ka tas varētu būt mans nākotnes mērķis – studēt filoloģiju (baltu vai klasisko, iespējams, specializējoties literatūrzinātnē). Pēc dažiem mēnešiem man būs jāizvēlas novirziens un vidusskola, tāpēc, ceru, ka varēšu pārliecināties un saprast, vai valodu klase man būs īstā.”

Lai jauniešiem ir radoša un interesanta diena Humanitāro zinātņu fakultātē! Gaidīsim ciemos!