Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU fonda stipendiāti – arī no Humanitāro zinātņu fakultātes
Ieva Melgalve
01.12.2017

Arī šogad Latvijas Universitātes (LU) fondā notika izcilāko un sabiedriski aktīvāko studentu atlase, kas ļāva piešķirt tiem kādu no daudzajām LU fonda administrētajām stipendijām. 2017./2018. akadēmiskā gada stipendiāti ir mērķtiecīgi, neatlaidīgi un aizrautīgi - lielākā daļa no viņiem domā par to, kā izmantot savas zināšanas sabiedrības labā. No Humanitāro zinātņu fakultātes (HZF) šogad stipendijas saņems trīs studenti - Irīna Rudenko, Ieva Melgalve un Līva Kukle.

LU fonds administrē vairāk nekā 20 stipendiju kopas. Zināmākā un plašākā ir Kristapa Morberga stipendija, kas šogad tiek piešķirta ne vien LU, bet arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem, sākot no otrā bakalaura programmas studiju gada. Daudzas stipendijas tiek sniegtas konkrētu fakultāšu studentiem vai piešķirtas konkrētu pētījumu veicējiem. Šogad īpašu uzmanību vērts pievērst arī salīdzinoši jaunākajām novadu pašvaldību stipendijām, kas sniedz iespēju dažādiem novadiem atbalstīt savus studentus.

LU HZF šogad pārstāv trīs studentes. Irīna Rudenko, kas studē klasisko filoloģiju augstākā līmeņa studiju programmā, var lepoties ar dalību gan konferencē, gan citos universitātes pasākumos. Pateicoties savai mērķtiecībai un skaidrajiem nākotnes plāniem, viņa saņēmusi Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju, kas tiek piešķirta humanitāro zinātņu maģistrantiem un doktorantiem. To dibinājis mecenāts Guntis Bērziņš par godu savam vectēvam – LU pirmajam vēlētajam rektoram prof. Ernestam Felsbergam (1920-1923).

Kristapa Morberga stipendija, kas dibināta ar mērķi veicināt LU attīstību, atbalstot izcilus un sabiedriski aktīvus studentus, ir viena no zināmākajām LU stipendijām. Šogad tās atbalstu saņem 6 RTU studenti un 15 LU studenti. HZF pārstāvēja Līva Kukle, kas šobrīd studē bakalaura programmas "Angļu filoloģija" 3. kursā un aktīvi piedalās brīvprātīgajā darbā. Viņa ir pārliecināta, ka humanitāro un eksakto zinātņu nodalījumu vajadzētu mazināt - zinātnes nākotni viņa redz starpdisciplinaritātē. Tāpat stipendiju saņēma arī kultūras un sociālās antropoloģijas bakalaura programmas 2. kursa studente Ieva Melgalve. Viņasprāt, pieteikšanās stipendijai ir ne vien izaicinājums, bet arī iespēja pašam izvērtēt savu pēdējā laika darbību un pamanīt, ka diezgan daudz kas ir izdarīts.

Stipendiātes iesaka noskatīties Džima Džārmuša filmu "Coffee and Cigarettes", izlasīt Daniela Kānemana "Domā ātri, domā lēnām," kā arī Patrika Rotfusa grāmatu "Vēja vārds". Kuru darbu ieteica kura? To var noskaidrot, ieskatoties LU fonda mājas lapā.

Paldies mecenātiem par atbalstu! Apsveicam stipendiātes un novēlam veiksmīgas studijas, auglīgu darbu sabiedrības labā, un lai izdodas iecerētais!

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada. Tā ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.