Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Lektors Mārtiņš Laizāns pie HU Pasaules literatūras institūta vasaras programmas norises vietas Kopenhāgenā
Lektors Mārtiņš Laizāns pie HU Pasaules literatūras institūta vasaras programmas norises vietas Kopenhāgenā
Lektors Mārtiņš Laizāns pie HU Pasaules literatūras institūta vasaras programmas norises vietas Kopenhāgenā Hārvarda vārti
Latvistikas un baltistikas nodaļas lektors Mārtiņš Laizāns uzsāk studijas Hārvarda Universitātē
Prof. Ojārs Lāms, HZF Latvistikas un baltistikas nodaļas vadītājs
07.07.2017

Izturot nopietnu vairākpakāpju atlasi, Latvistikas un baltistikas nodaļas lektors, LU salīdzināmās literatūrzinātnes doktorants Mārtiņš Laizāns kļuvis par Hārvarda Universitātes Pasaules literatūras institūta studentu.

Hārvarda Universitātes Pasaules literatūras institūts (IWL) ir viena no mūsdienu vadošajām pētniecības un studiju institūcijām pasaulē salīdzināmās literatūrzinātnes, tulkojumzinātnes, pasaules literatūras, postkoloniālās, multilingvālās un trimdas literatūras pētniecībā līdzīgi kā šīs universitātes institūcijas citās jomās.

Institūts kopā ar Amerikas salīdzināmās literatūras zinātnes asociāciju (ACLA) izstrādā šo jomu pētniecības un izglītības standartus.

Institūts savus vasaras semestrus organizē pamīšus gan uz vietas Masačūsetsas Kembridžā, kur rezidē Hārvarda Universitāte, gan arī izbraukumos, katru reizi izvēloties citu reģionu – šogad tā ir Kopenhāgena.

Institūta vasaras semestra darbs ir organizēts gan kā Hārvarda Universitātes un citu pieaicinātu jomas speciālistu lekcijas, gan arī kā studentu darbs semināros un intensīvos kolokvijos, kuros tiek apgūtas jaunākās teorētiskās un metodoloģiskās nostādnes, kā arī institūta docētāji un studenti tiek iepazīstināti ar katra dalībnieka pētījumu tēmu un iesaistīti zinātniskā diskusijā par to. Tādējādi jau nākošajā akadēmiskajā gadā Latvija Universitātes auditorijās lektora Laizāna nodarbībās studentiem būs iespēja iepazīties ar pašām svaigākajām globālajām ievirzēm un tendencēm literatūras pētniecībā.

Mārtiņa Laizāna pētnieciskās intereses un pieteikums dalībai izpelnījās atzinību saistībā ar antīkās kultūras, neolatīniskā humānisma un Bizantijas kultūras mantojuma un recepcijas sasaisti ar Baltijas reģionu kā perspektīvs latvistikas un komparatīvistikas dimensiju salikums pētniecībā. Augstu novērtējumu izpelnījās arī pretendenta seno un moderno valodu zināšanas, jo daudzvalodība ir viens no mūsdienu salīdzināmās literatūrzinātnes stūrakmeņiem.

Tā kā tikai 10 vietas dalībai institūta vasaras programmā atvēlētas pārstāvjiem no universitātēm, kas nav Hārvarda Universitātes globālie sadarbības partneri, Latvistikas un baltistikas nodaļas lektora uzņemšana šajā forumā uzskatāma par mazo akadēmisko veiksmes stāstu. Jāatzīst, ka ilgstoša uzturēšanās un dzīve dārgajā skandināvu metropolē nebūtu iespējama bez LU atbalsta akadēmiskās attīstības projekta “Dalība Hārvarda Universitātes Pasaules literatūras institūta (IWL) forumā”, kā arī LU pētnieciskā projekta “Letonika, diaspora un starpkultūru komunikācija” apakšprojekta “Humanitārā doma – valoda, teksts, kultūra” sadaļas “Latvistika globālajā kultūrtelpā”  un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalsta.