Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dzejas lasījumi HZF pagalmā
Dzejas lasījumi HZF pagalmā

Radošā rakstniecība Baltu filoloģijas bakalaura studijās
Prof. Ojārs Lāms, Baltu filoloģijas BSP direktors
05.07.2017

Daudzveidīgajā Baltu filoloģijas bakalaura studiju programmā, kuras apguves gaitā studenti iepazīst latviešu folkloru, literatūru, teātri un valodu plašā pasaules kultūras kontekstā un pētniecisko iespēju daudzveidībā, īpašs piedāvājums ir iespēja profesionāli iepazīt radošo rakstniecību

Radošā rakstniecība ir organizēta trijos secīgos studiju kursos, kas izkārtoti no 3. līdz 5. semestrim, un meistardarbnīcu veidā ļauj studentiem pārbaudīt, stiprināt un attīstīt savus literāros talantus. Dzejnieka Ronalda Brieža vadībā tiek iepazīta dzejas un atdzejas tehniskā puse un tās dotās iespējas talanta slīpēšanā, rakstniece Inga Žolude ievada labas prozas sacerēšanas noslēpumos, bet radošās rakstniecības ciklu noslēdz ievads literatūras kritikā.

Savus talanta augļus ir iespējams publicēt LU literatūras un kritikas portālā UBI SUNT, kura darbību nodrošina esošie un bijušie baltu filoloģijas un citu programmu studenti.

Radošās rakstniecības kursi ir ne tikai lieliska iespēja attīstīt savus talantus rakstītgribošajiem, bet arī iespēja iepazīt daiļrades anatomiju un tādējādi veicināt un stiprināt savu estētisko gaumi un literatūras izpratni ikvienam tekstu pasaulē ieinteresētajam. Pārējo valodas, literatūras un kultūras kursu ietvars paplašina un daudzveido zināšanu, priekšstatu un prasmju apvārsni, tāpēc literatūrā, kultūrā un valodā ieinteresētam zinātkāram jaunietim nav Latvijā labākas studiju vides par baltu filoloģijas BSP.

Radošās rakstniecības kursiem var pievienoties arī citu programmu studenti, taču vietu skaits ir ierobežots.