Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“Triju pušu sarunas” aizvadītas
Inese Babre, Korejas studiju centra asistente
12.12.2018.

11.decembra pēcpusdienā tika aizvadīta kārtējā simulācija “Triju pušu sarunas”, kurā Āzijas studiju programmas studentiem bija jāpārstāv Japāna, Korejas Republika un Korejas Tautas Demokrātiskā Republika sarunās par Āzijas Savienības izveidi, tās galvaspilsētu un valūtu.

Vērts atzīt, ka arī šoreiz studenti nevarēja iztikt bez improvizatoriskiem novirzieniem, kas tomēr piešķīra pasākumam atraktīvu toni un nepalika skatītāju nepamanīts. Pārstāvji bija sagatavojušies aizstāvēt savas valsts intereses diskusijās, kurās īpašu ievērību guva Japāna, kas neļāva oponentiem atvilkt elpu, mudinot atbildēt uz jutītgākiem un neplānotiem jautājumiem. Taču īpaša uzmanība argumentu prezentēšanā bija pievērsta Korejas Republikas pārstāvjiem, kuri ļoti pārliecinoši sniedza informāciju par izvēlētajām sarunu tēmām, kas padarīja viņu nostāju grūti apstrīdamu. Baltā kraukļa lomā nācās iejusties Korejas Tautas Demokrātiskai Republikai, kurai neizdevās pārliecināt kaimiņvalstu pārstāvjus savu uzskatu pareizībā, neskatoties uz tās apņēmīgo nostāju un pārliecību piestrādāt pie savas reputācijas apvienības labad.

Pasākums tika aizvadīts 11.decembrī Humanitāro zinātņu fakultātē. Dalībnieki saņēma dāvanas no Korejas Studiju centra un devās pildīt savus studentu pienākumus, priecājoties par veiksmīgu noslēgumu. Cerams, ka nākamgad mūsu lokam pievienosies arī citu valsts pārstāvji, lai izrunātu Austrumāzijai nozīmīgus jautājumus.

Paldies studentiem, profesoriem un citiem fakultātes darbiniekiem par sadarbību! Tiksimies arī nākamreiz!