Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iespēja noskatīties zviedru spēlfilmu “Borgs” (2017)

27.11.2018.

29. novembrī plkst. 18.30 LU Humanitāro zinātņu fakultātes 205. auditorijā būs iespēja noskatīties zviedru spēlfilmu“Borgs”. Filma tiks rādīta angļu un zviedru valodā. Filmas garums – 103 min. Pirms filmas – asoc. prof. Ivara Orehova ‘priekšspēles vārdi’, pēc filmas – spirdzinājumi un draudzīgas sarunas. Visi laipni aicināti!

Filma ir biogrāfiski māksliniecisks vēstījums par vienu no pasaules visu laiku labākajiem tenisa spēlētājiem, izcilāko Zviedrijas 20. gadsimta sportistu  Bjērnu Borgu (dz. 1956. g.). Skatītāju uzmanību filmas veidotāji pievērsuši spriedzes situācijām  personiskajā dzīvē, attiecībās ar sabiedrību un sāncenšiem sportā, it īpaši ar viņa sīvāko sāncensi, jauno un talantīgo amerikāņu tenisistu Džonu Makinroju, kad 1980. gada Vimbldonas tenisa turnīra fināla duelī izšķīrās, vai B. Borgs saviem 6-kārtējā Parīzes un 4-kārtējā Vimbldonas čempiona tituliem varēs pievienot vēl vienu.

Galvenās lomas atveidotājs – aktieris Sverrir Gudnason – nominēts kā viens no kandidātiem 2018. gada Eiropas labākā kinoaktiera balvai. 

Plašāk par filmu

Trailer