Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Krievu filoloģijas studenti gūst atzinību starptautiskā jaunatnes projektu iniciatīvu forumā Pleskavā
Doc. Iveta Narodovska
24.10.2018.

Pieci Krievu filoloģijas bakalaura studiju programmas studenti – Jeļena Kozinda, Valerija Mizgare, Aleksandra Krutofala, Viktorija Aprinceva un Viktorija Petriščeva – no 17. līdz 20. oktobrim sekmīgi piedalījās VI starptautiskajā jaunatnes projektu iniciatīvu forumā “Mantinieki” Pleskavā.

Forums norisinājās sociālā projekta “Pierobeža kā kultūru tilts: Pleskava-Rīga:  valodas un literārie sakari pagātnē, tagadnē un nākotnē”. Foruma organizatori – Pleskavas Valsts universitāte, Humanitārās kultūras asociācija un Aleksandra Puškina muzejs “Mihailovskoje” (Krievija).

Forumā piedalījās 85 dalībnieki no dažādām valstīm – Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas, Igaunijas, Slovēnijas, Grieķijas, Bulgārijas u.c.

LU Humanitāro zinātņu fakultātes studentes forumā piedalījās ar pētnieciskiem projektiem par tēmu “A. Puškins latviešu tulkojumos”. Studentes savus pētījumus sāka izstrādāt vēl tad, kad mācījās 1. kursā, – no pagājušā studiju gada pavasara semestra.  Projektu vadītāja – doc. Iveta Narodovska.

Jeļenas Kozindas projekts “A. Puškina dzejolis “Es esmu uzcēlis sev pieminekli staltu…” latviešu tulkojumos” izpelnījās nedalītu dalībnieku un žūrijas uzmanību un tika godalgots ar otrās pakāpes diplomu (otrā vieta).

Humanitāro zinātņu fakultātes studentiem tika piešķirta arī iespaidīga prēmija – grāmatveikala dāvanu kartes 7000 rubļu apmērā grāmatu iegādei. Latvijā foruma dalībnieki atgriezās ar labām grāmatām – pasaules literatūras klasiku, mūsdienu literatūru, mācību grāmatām u.c. vērtīgu literatūru.

Pleskavā krievu filoloģijas studenti kopā ar savu pasniedzēju apmeklēja namu Ņekrasova ielā 38, kur, atrodoties izsūtījumā, 1899. gadā dzīvoja Rainis un Aspazija. Pie nama ir piestiprināta piemiņas plāksne, kas vēsta, ka nams pēc tā nojaukšanas tika atjaunots 2006. gadā.