Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

No kreisās: Edgars Rinkēvičs, Laimute Balode, Lins Linkevičs. Foto: © ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64
Pirmā Baltu balva – LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesorei Laimutei Balodei
Doc. Edmunds Trumpa
04.10.2018.

3. oktobrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs pasniedza Baltu balvu LU Humanitāro zinātņu fakultātes emeritētajai profesorei un ilggadējai LU Lituānistikas centra vadītājai, valodniecei Laimutei Balodei par viņas neatsveramo ieguldījumu baltu mantojuma saglabāšanā.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balva tika pasniegta pirmo reizi, un tās mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu. Vienīgajai balvai tika nominēti 11 pretendenti no abām valstīm – izcili skolotāji, tulkotāji, režisori, žurnālisti, vēsturnieki, valodnieki.

Mūsu profesores apbalvošana ir īpašs pagodinājums Latvijas Universitātei, Humanitāro zinātņu fakultātei un Lituānistikas centram, tā apliecina, ka Baltijas valstu nākotnei un stratēģiskai sadarbībai ir svarīga valodu izpēte un to apguve. Sirsnīgi apsveicam mūsu kolēģi!