Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Angļu filoloģijas MSP absolventi Darja Votjuka un Aleksandrs Trafimovs
Kultūrai ir nākotne – pārliecinoši saka jaunie humanitāro zinātņu maģistri
Jolanta Stauga
29.06.2018.

2. jūlijā Latvijas Universitātē sākas pieteikšanās maģistra studiju programmām. Taču 26. jūnijā Humanitāro zinātņu fakultāte izlaidumā sveica savus šī gada absolventus. Trīs no viņiem – Baltu filoloģijas MSP absolvente Marija Bebre, Angļu filoloģijas MSP absolventi Darja Votjuka un Aleksandrs Trafimovs – piekrita dalīties ar savu motivāciju, pieredzi un secinājumiem par studijām Humanitāro zinātņu fakultātē.

“Studijas izvēlējos ļoti spontāni,” atzīmē Angļu filoloģijas MSP absolvente Darja Votjuka. “Pēc kursu aprakstiem sapratu, ka programmas literatūrzinātnes modulī spēšu apvienot sirdij tuvas lietas – literatūru, filmas un animāciju. Ne mirkli nenožēloju, ka izvēlējos studijas un tieši šo programmu, jo katra lekcija bija interesanta, aizraujoša un raisīja jaunas idejas. Šie divi gadi ir devuši arī sava veida drosmi domām par tālākām studiju iespējām, tostarp Japānā. Šobrīd esmu pieteikusies pētniecības stipendijai un gaidu konkursa rezultātus.”

Vaicājot par darba iespējām, Darja atklāj, ka jau kopš bakalaura studijām strādā vienā darba vietā – Eiropas Tālmācības vidusskolā. “Angļu filoloģijas grāds un kursi man dod iespēju strādāt kā angļu valodas pedagogam, tāpat aktīvi iesaistīties skolas administrācijas darbā un starptautiskos projektos.”

Arī Darjas kursabiedrs Aleksandrs Trafimovs uzsver, ka studiju laiks gan bakalaura līmenī, gan maģistrantūrā bija gan izaicinājumu, gan atklājumu pilns, un noteikti nebija garlaicīgs. “Mums bija iespēja apgūt visu no dator- un psiholingvistikas līdz tulkošanas teorijai un kino un dzimtes studijām.” Kā galvenos studiju ieguvumus Aleksandrs min izpratni par valodas un kultūras procesiem, kā arī filozofisko un zinātnisko metožu arsenālu, ar ko šos procesus var pētīt, akcentējot arī būtisko starpdisciplināro pieeju. “Protams, ņemot vērā, ka gandrīz visa programma tiek pasniegta angliski, tas neizbēgami uzlabo arī studējošo valodu – bet tas tomēr ir vairāk blakusefekts,” norāda jaunais angļu filoloģijas maģistrs. Daudz svarīgāka ir programmā iegūtā vispārīgā erudīcija savienojumā ar dziļu komunikācijas izpratni un kritisko domāšanu.

Tieši šīs maģistra studiju sniegtās kompetences uzsver arī citu Humanitāro zinātņu fakultātes programmu jaunie maģistri, akcentējot, ka fakultāte ir vieta, kur satiekas līdzīgi domājošie, neatkarīgi no tā, vai studiju procesā izzināta citu tautu valoda un kultūra, vai sava dzimtā. Kā pārliecinoši saka Baltu filoloģijas MSP absolvente Marija Bebre, “Pats svarīgākais ir tas, ka studiju laikā ir iespēja atrasties starp cilvēkiem, kuriem piemīt potenciāls, kuri, būdami aktīvi jaunās kultūras paaudzes veidotāji, iedvesmo darīt vairāk un labāk.”

Arī Marija, runājot par savām baltu filoloģijas studijām, uzsver, ka tās viņai devušas daudz. “Ir paplašinājies mans redzesloks, esmu iemācījusies lietuviešu valodu un strādāju par lietuviešu valodas tulkotāju un tas, protams, studentam nav mazsvarīgi.” Taču visvairāk Marija akcentē, ka Humanitāro zinātņu fakultātē satiktie domubiedri “ļauj saskatīt, ka latviešu valodai, literatūrai un kultūrai kopumā ir nākotne un ka tu vari būt daļa no tās un iesaistīties tās veidošanas procesā. Šāda apziņa sniedz gandarījumu.” 

Prieks par šādiem absolventiem! Jāpiebilst, ka visi trīs jaunieši ir ieguvuši diplomu ar izcilību un rektora atzinības rakstus. Lepojamies un vēlam sekmes arī turpmāk!

 

Humanitāro zinātņu fakultātē maģistra līmenī var apgūt ne tikai angļu un baltu filoloģiju, bet arī Baltijas jūras reģiona studijas, klasisko filoloģiju, krievu filoloģiju, kultūras un sociālo antropoloģiju, orientālistiku, romāņu valodu un kultūru, vācu filoloģiju, kā arī iegūt profesionālo maģistra grādu rakstiskajā tulkošanā.

Plašāk par studiju programmām

Visu par pieteikšanos maģistra studiju programmā var uzzināt ŠEIT

Pieteikšanās LU Humanitāto zināņu fakultātes maģistra studiju programmās: