Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Doc. Aivita Putniņa
Doc. Aivita Putniņa
Doc. Aivita Putniņa Vieslektore Sesilija Vargeliusa un asoc. prof. Ivars Orehovs Fotoizstāde Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms HZF dekāne prof. Ilze Rūmniece un lektore Helēna Gizeleza Skandināvistikas katedras vadītājs Ivars Orehovs
Zviedrijas fotoizstāde "DZĪVES PUZLE. Ģimenes loma Zviedrijā un tēva loma ģimenē"
Asoc. prof. Ivars Orehovs
18.03.2014

Humanitāro zinātņu fakultātes zālē no 6. līdz 21. martam bija apskatāma ar Zviedrijas vēstniecības Latvijā (vēstnieks Henriks Landerholms, kultūras projektu vadītāja Gaļina Aizvakara) un Zviedrijas Institūta atbalstu sarūpēta izstāde, kurā bija redzamas 24 spilgtas dažādu autoru fotogrāfijas ar komentāriem latviešu valodā par sociālo politiku ģimeņu jautājumos, kā arī tēva lomu mūsdienu Zviedrijas ģimenēs.

Izstādes atklāšanā 6. marta pēcpusdienā piedalījās gan studenti un pasniedzēji, gan arī citi interesenti – to skaitā iestāžu un ārvalstu vēstniecību pārstāvji. Atklāšanas pasākumu ar tēmai atbilstošām sirsnīgām uzrunām pagodināja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, LU prorektors profesors Andris Kangro un HZF dekāne profesore Ilze Rūmniece. Tulkojumu angļu-latviešu-angļu variantā profesionāli nodrošināja Sastatāmās valodniecības un tulkošanas nodaļas lektore Helēna Gizeleza.

Ļoti interesantu tematisku priekšlasījumu ar bagātīgu pētniecisko un ilustratīvo materiālu par ģimeņu sociālās nodrošināšanas jautājumu vēsturi Latvijā sniedza LU docente, HZF Antropoloģijas studiju katedras vadītāja Aivita Putniņa.

Pasākuma turpinējumā bija literārs lasījums zviedru un latviešu valodā. Zviedru valodas un kultūras vieslektore Sesilija Vargeliusa (Cecilia Wargelius) un Skandināvistikas katedras vadītājs Ivars Orehovs lasīja fragmentus no zviedru rakstnieka Jērana Tunstrēma (Göran Tunström; 1937-2000) romāna “Skimmer”, kas priekšlasītāja tulkojumā latviski 2000. gadā ar nosaukumu “Mēnesspiens” iznāca apgādā ATĒNA. Ziemeļvalstu literatūras vēsturē šis daiļdarbs, kurā vēstīts par tēva un dēla atiecību gaitu gadu ritumā, tiek vērtēts kā viens no skaistākajiem tēva mīlestības atainojumiem literaturā.

Nobeigumā visi tika aicināti aplūkot izstādi un saviesīgā gaisotnē baudīt arī Zviedrijas vēstniecības sarūpēto vīnu.

Skatīt visas bildes