Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vieslekt. Sandra Johanna Langere un Rozīte Katrīna Spīča
Vieslekt. Sandra Johanna Langere un Rozīte Katrīna Spīča
Vieslekt. Sandra Johanna Langere un Rozīte Katrīna Spīča Rozīte Katrīna Spīča un lietvede Dagnijai Kiriļenkova
"Ēnu dienas" lieliskā vācu valodas stunda
Rozīte Katrīna Spīča, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, 12.klase
24.02.2014

Šogad, meklējot ēnu dienas vakances mājaslapā www.enudiena.lv, galva nebija ilgi jālauza. Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes piedāvātā iespēja ēnot mācībspēkus nekavējoties piesaistīja manu uzmanību un es pieteicos ēnot ģermānistikas pasniedzēju.

Ņemot vērā to, ka aizvadītajā nedēļas nogalē jau biju viesojusies fakultātē apmeklējot baltistikas semināru, šoreiz Humanitāro zinātņu fakultātes durvis vēru jau krietni drošāk, jo draudzīgā gaisotne, kas valda fakultātē, ikvienam liek justies kā gaidītam viesim. Mūs – veselu duci ēnu – gādīgi sagaidīja koordinatore Līva Bodniece, kura mums izstāstīja visu, ko mums vajadzēja zināt par mūsu tālāko ēnu dienas plānu. Mēs devāmies ciemos pie dekānes prof. Ilzes Rūmnieces, kur arī iepazināmies un pastāstījām, kā un kāpēc ēnu dienā esam nonākušas tieši Humanitāro zinātņu fakultātē. Jāatzīst, ka šajā fakultātē patiesi zina kā iepriecināt citus, jo mums uzreiz pasniedza jaukus suvenīrus un tad jau mūs saņēma mūsu nākošie aizbildņi – katras studiju programmas lietveži.

Es devos līdzi savai ēnu dienas vadītājai Dagnijai Kiriļenkovai, kura mani iepazīstināja ar ģermānistikas nodaļas darbu. Tikšanās bija ārkārtīgi vērtīga, jo es varēju uzdot visus sevi interesējošos jautājumus, izpētīt un saprast visu, kas šķita neskaidrs. Tālāk es iepazinos ar savu ēnojamo Sandru Langeri, kura ir vieslektore no Ķelnes. Jāteic, ka šī bija lieliska vācu valodas stunda, jo mūsu komunikācija norisinājās tikai vācu valodā. Lektore bija ļoti draudzīga un atvērta, man bija interesanti uzzināt gan to, kā viņa ir izvēlējusies savu profesiju, gan to, kā viņa galu galā nokļuvusi Latvijā. Bija iespēja paskatīties, kā visi pasniedzēji gatavojas savām lekcijām un arī pašai doties uz vienu no tām. Ar Sandru Langeri devāmies uz lekciju, kura mani patiesi pārsteidza ar to, ka visiem studentiem ir tik labas vācu valodas zināšanas, ņemot vērā, ka viņi ir tikai pirmajā kursā. Skaidri sapratu, ka vācu valodu šajā fakultātē ir iespējams apgūt izcilā līmenī.

Pēcpusdienā atkal atgriezāmies pie dekānes, kur saviesīgā gaisotnē apmainījāmies ar gūtajiem iespaidiem. Jauki tos bija dzirdēt ne tikai no ēnām, bet arī no Humanitāro zinātņu fakultātes komandas. Prieks bija piedalīties ēnu dienā un es esmu pārliecināta, ka vēl lielāks prieks būs atgriezties Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē kā studentam.