Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dasso Saldivars, Liene Mustapa, Alla Placinska
Dasso Saldivars, Liene Mustapa, Alla Placinska
Dasso Saldivars, Liene Mustapa, Alla Placinska Rakstnieka G.G.Markesa biogrāfs Dasso Saldivars Tikšanās klausītāji Humanitāro zinātņu bibliotēkā
Pēc tikšanās ar Dasso Saldivaru...
Līga Jansone, Franču filoloģijas 4.kursa studente
07.11.2013

6. novembrī LU Humanitāro zinātņu fakultātes bibliotēkā jebkuram interesentam bija unikāla iespēja atnākt un klātienē tikties ar kolumbiešu rakstnieka Gabriela Markesa (Gabriel Márquez) biogrāfiskās grāmatas autoru Dasso Saldivaru (Dasso Saldívar).

Publiskā lekcija, uz kuru bija ieradušies ļoti daudz klausītāji, bija izraisījusi lielu interesi. Neskatoties uz to, ka Dasso Saldivars (īst.v. Darío Antonio Sepúlveda Ochoa) komunicē tikai spāņu valodā, pasākuma organizatori bija parūpējušies par to, lai lekcija tiktu tulkota latviešu valodā, jo jau iepriekš bija zināms, ka ieradīsies cilvēki, kuri nepārvalda spāņu valodu. Par to ir jāpasakas LU Humanitāro zinātņu fakultātes Ibēristikas studiju katedras vadītājai asoc. prof. Allai Placinskai un tulkotājai Lienei Mustapai, kuras veica tulkojumu.

Dasso Saldivars ir dzimis Kolumbijā un kopš 1975. gada dzīvo Madridē. D. Saldivars darbojas ne tikai žurnālistikas jomā, bet arī kā rakstnieks. Publiskajā lekcijā D.Saldivars dalījās pārdomās par notikumiem savā dzīvē, kas viņu pamudināja izpētīt un jau vēlāk uzrakstīt biogrāfisku darbu „G.Garsija Markess. Ceļojums uz pirmsākumiem” (G.García Márquez: El viaje a la semilla). Viņš sniedza plašu ieskatu Gabriela Markesa dzīvesstāsta izpētē, kas ilga 15 gadus. Šis darbs D.Saldivaram prasīja tik daudz laika un pūļu, jo viņš pats personīgi vēlējās apskatīt vietas, kur G.Markess ir dzimis, audzis un, kuras tiek pieminētas viņa darbos, kā arī iepazīties ar cilvēkiem, kuri viņu ir uzaudzinājuši un spēlē lielu lomu viņa daiļradē. D.Saldivars pats personīgi satika Gabrielu Markesu, kurš sniedza viņam papildu ieskatu savā dzīvē, lai biogrāfiskā grāmata „G.Garsija Markess. Ceļojums uz pirmsākumiem”  ieraudzītu dienas gaismu. Grāmata ir tulkota 10 valodās. D. Saldivars nepārtraukti uzsvēra to, ka Gabriels Markess savos darbos attaino tikai un vienīgi patiesus notikumus, cilvēkus un vietas. Grāmatas autors atzinās, ka G.Markess pats personīgi viņam piezvanīja un apstiprināja, ka D.Saldivars ir uzrakstījis izcilu darbu par viņu. D.Saldivars ir ieguvis G.Markesa atzinību.

Publiskās lekcijas nobeigumā bija diskusija, kuras laikā klausītaji varēja uzdot jebkuru sev interesējošu jautājumu. Lieki piebilst, ka uz visiem uzdotajiem jautājumiem D.Saldivars sniedza izsmeļošas un argumentētas atbildes.

Bez tam jebkuram lekcijas apmeklētājam bija iespēja apskatīt un iepazīties ar izveidoto izstādi „G.G.Markesa meklējumos”. Atbilstoši plašajai daudzvalodu publikai, izstādē tika iekļauti LU Bibliotēkas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumos atrodamie G.G.Markesa daiļdarbi latviešu, spāņu, angļu un krievu valodās.

Skatīt visas bildes