Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Olimpiādes dalībnieki no Rīgas Franču liceja
Olimpiādes dalībnieki no Rīgas Franču liceja

Fakultātē pulcējas labākie franču valodas zinātāji no Latvijas skolām
asoc. prof. Olga Ozoliņa
21.03.2013

Sestdien, 16. marta rītā Humanitāro zinātņu fakultāti piepildīja skolēni un skolotāji (94 skolēni no visas Latvijas), kas bija ieradušies uz Franču valodas 43.Valsts olimpiādi.

Olimpiāde notika Frankofonijas dienu ietvaros sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Franču valodas pasniedzēju asociāciju un Francijas Institūtu.

Franču valodas olimpiādes noslēguma posma dalībnieki pārstāvēja daudzus Latvijas novadus – bija skolēni no Aizputes, Madonas, Ogres, Siguldas, Skrundas, Daugavpils, Ventspils, Liepājas un Rīgas.

Vispirms dalībnieki pulcējās zālē, kur viņus uzrunāja Franču valodas pasniedzēju asociācijas prezidente HZF asociētā profesore Olga Ozoliņa, LR Izglītības un zinātnes ministrijas vecākā referente mācību priekšmetu olimpiāžu organizēšanā Agnese Mīļā un Francijas Institūta pārstāvis – atbildīgais par franču valodu Latvijā – Patriks Molons (Patrick Maulon). Viņi vēlēja skolēniem veiksmi olimpiādē un uzsvēra, ka valodu zināšanas ir katra cilvēka liela bagātība.

Patīkamu muzikālu pārsteigumu sagādāja Inese Ērmane-Peiča (Siguldas Valsts ģimnāzijas franču valodas skolotāja) un viņas skolnieks Matīss Lūkins, kuri olimpiādes dalībniekus sveica ar franču valodā izpildītu dziesmu popūriju.

Pēc olimpiādes svinīgās atklāšanas un vēlējuma ”Bonne chance!” skolēni, daloties pa vecuma grupām, rādīja savas zināšanas un erudīciju vērtētāju komisijām.   

Skatīt fotogrāfijas