Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Jeļena Kostjukoviča
Tulkotāja un rakstniece Jeļena Kostjukoviča viesosies HZF
Renāte Punka, Jāņa Rozes apgāds
18.02.2013

No š. g. 28. februāra līdz 2. martam Rīgā viesosies populārā tulkotāja, rakstniece un literārā aģente Jeļena Kostjukoviča.

Viņa ieguvusi milzu atzinību un atpazīstamību Krievijā, pateicoties Umberto Eko darbu izcilajiem tulkojumiem uz krievu valodu. Jau kopš astoņdesmito gadu vidus Kostjukoviča pastāvīgi dzīvo Itālijā, kur pasniedz krievu literatūru, strādā kā krievu literatūras tulkojumu redaktore, kā arī iepazīstina itāļu izdevējus ar augstvērtīgu mūsdienu krievu literatūru. Viņas draugu lokā ir Umberto Eko, Boriss Akuņins, Ludmila Uļicka un citi izcili itāļu un krievu literāti. Kostjukoviča daudz ceļo, lasa lekcijas un vada tulkošanas meistardarbnīcas, organizējusi Umberto Eko viesošanos Tartu universitātē 2009. gadā.

Jeļena Kostjukoviča lieliski pārzina Itālijas mākslu un kultūru, viņas esejas par Itāliju dažādos gadalaikos publicētas itāļu un krievu žurnālos. 2006. gadā Kostjukoviča sarakstījusi saistošu kultūrvēsturisku grāmatu “Kāpēc itāļiem patīk runāt par ēdienu”, kas izdota itāļu, krievu, angļu, poļu un igauņu valodā. 2012. gada nogalē Daces Meieres tulkojumā tā iznāca arī latviešu valodā. Plašāks materiāls par grāmatu – šeit.

Jeļena Kostjukoviča lasa lekcijas par plašu tēmu loku: krievu un itāļu kultūra, tulkošanas teorija un prakse, Umberto Eko daiļrade u. c. Sava Latvijas apmeklējuma laikā viņa piekritusi tikties ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studentiem un pasniedzējiem.

Aicinām uz tikšanos ar Jeļenu Kostjukoviču
LU Humanitāro zinātņu fakultātē (Visvalža ielā 4a)

28. februārī plkst. 18:15 (204. aud.) un
1. martā plkst. 12:30 (401. aud.).

Ja vēlaties iegādāties Jeļenas Kostjukovičas grāmatu “Kāpēc itāļiem patīk runāt par ēdienu” par īpašo studentu cenu Ls 11,00, lūdzam iepriekš pieteikties pa e-pastu: apgads@jr.lv.

Tikšanās organizē Jāņa Rozes apgāds un Sastatāmās valodniecības un tulkošanas nodaļa