Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes izlaidums Rīgas Latviešu biedrības namā. 
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs
Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes izlaidums Rīgas Latviešu biedrības namā. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Humanitāro zinātņu fakultāti absolvējuši 378 studenti
Lekt. Brigita Aleksejeva
11.07.2012

2012. gada vasaras izlaidumā Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultāti (HZF) absolvēja 254 bakalauri, 98 maģistri un 26 profesionālo programmu studenti, kopā 378 studenti.

Šajā vasarā LU HZF izlaidums notika trīs posmos: 28. jūnijā plkst. 14.00 un 17.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un 30. jūnijā plkst. 13.00 LU Lielajā aulā. Ceturtdien, 28. jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības namā LU HZF izlaidums notika, jo LU ēka bija rezervēta citām – valstiski svarīgām – norisēm, proti, ASV valsts sekretāres Hilarijas Kintones vizītes ietvaros organizētajam forumam.

2012. gada LU HZF studentu „ražas” speciālās iezīmes īsumā varētu raksturot šādi: pirmais salīdzinoši jaunās studiju programmas „Kultūras un sociālā antropoloģija” bakalaura līmeņa studiju izlaidums, bet Baltu filoloģijas maģistra grāda ieguvēju pulkā pirmie LU HZF absolvējušie lituānistikas speciālisti.

Sveicot LU HZF absolventus, fakultātes dekāne profesore Ilze Rūmniece apsveikuma vārdos ievija ievērojamā ķīniešu domātāja Konfūcija domu: „Ja cilvēkā pār kultūru gūst virsroku daba, rodas mežonis, ja pārsvaru gūst kultūra pār dabu – vienīgi senu tekstu zinātājs. Tikai tas, kurā gan dabiskā būtība, gan kultūra ir līdzsvarā, var saukties par krietnu cilvēku”, un ikvienam novēlēja to atminēties un pēc iespējas realizēt dzīvē, jo tikai līdzsvarotība un nevis disproporcija vai disharmonija lietās un cilvēkos ir pozitīvs virzītājspēks.

Jaunajiem speciālistiem – valodniekiem I. Rūmniece vēlēja „neatdot latviešu valodu e-vides gaļasmašīnai”, literātiem – „neļaut un nevairot seklu tekstu palus, bet radīt un atbalstīt paliekoši dziļos”, folkloristikas speciālistiem – „celt tautisko starptautiski”, antropologiem – „izzināt Latvijas cilvēkvidi ar reālu pienesumu pašai šai videi” un klasiskajiem filologiem – „nest gadsimtos aprobētas vērtības Latvijas domas un tekstvidē”.

I. Rūmniece pateicās arī LU HZF mācībspēkiem un lietvedības speciālistiem, norādot, ka „zināšanas, profesionalitāte, atsaucība un sirsnība – tieši tas ir īstais salikums, kas raksturo labas augstskolas darbiniekus”.

LU HZF izlaidums Rīgas Latviešu biedrības namā.