Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Gaudeāmus Humanitāro zinātņu fakultātes ziemas izlaidumā!
Lekt. Brigita Aleksejeva
15.02.2012

Lai arī jauns gads ir tikai nupat tā pa īstam iesācies, Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātei (HZF) jau ir pirmie 2012. gada absolventi!

10. februārī LU Lielajā aulā pulcējās pirmie 2012. gada HZF absolventi, mācībspēki un viesi. Šā gada pirmajā HZF izlaidumā fakultāti absolvēja 25 bakalaura studiju programmu studenti, 2 maģistra studiju programmas studenti un 8 profesionālo studiju programmu studenti, kopā 35 studenti.

HZF dekāne profesore Ilze Rūmniece, uzrunājot klātesošos, pieskārās humanitāro zinātņu nozīmei mūsdienās tik būtiskās prasmes – kritiskās domāšanas – attīstīšanā, personībai veidojoties un izglītojoties. „Valodu, literatūras, dažādu kultūru studijas tikai tad patiesi vērtas, ja attīsta domu, kritisko domu, aktivizē mūsu spējas izvērtēt objektīvi faktus, norises, cilvēkus un viņu attieksmi. Tā, lai ar mums nebūtu iespējams manipulēt; bet, lai arī mēs, kritiskās domāšanas vidē veselīgi izglītoti, nemanipulētu ar citiem,” norādīja profesore I. Rūmniece. Runas noslēgumā fakultātes dekāne atzina, ka ir pārliecināta par absolventu veikumu, veidojot un pilnveidojot savas personīgās domas ceļu caur dažādu valodu un dažādu kultūrfaktu, teorijas un prakses, iedomātā un reālā izvērtējošu salīdzinājumu.

Sirsnīgi sveicam gaviļniekus!

   • Notikuma foto mirkļi