Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dzimtes studiju centrs organizē starptautisku darbsemināru "Digitālās diasporas: dzimte, identitāte, piederība"
Pasn. Marija Semjonova
19.06.2017

2017. gada 20. - 21. jūnijā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Dzimtes studiju centrs organizē starptautisku darbsemināru "Digitālās diasporas: dzimte, identitāte, piederība".

Digitālās komunikācijas rīku uzplaukums un attīstītas ceļošanas tehnoloģijas sekmēja migrācijas diasporu veidošanās uzplaukumam, kuras mainīja un piešķīra sarežģītās nozīmes vietas jēdzienam, sekmēja jēdzienu  'mājas' un 'patība' jaunajai apjēgsmei. Šajos mobilitātes un savstarpēju saišu  kontekstos dzimtes, rases un diasporas jēdzieni tiek skatīti līdzās nācijas, nacionālās identitātes un piederības jēdzieniem. Divu dienu darbsemināra mērķis ir izpētīt attiecības transnacionālo tīklu, diasporisko virzienu/telpu un digitalitātes prakšu starpā, konkrētāk, veidus, kuros dzimte un rase iespaido identitātes, māju un patības jēdzienu digitālās izpausmes.

Darbseminārs ir vērsts uz tādu inovatīvu metodoloģisko, teorētisko, un praktisko platformu iepazīšanu, kuras ir digitālo humanitāro zinātņu, diasporas studiju, dzimtes un kritisko rases studiju krustpunktā. Pasākums pulcēs dažādu valstu ekspertus digitālo humanitāro zinātņu jomā. Vieslekcijas vadīs Mičigānas Universitātes Profesore Lisa Nakamura (Lisa Nakamura); Tallinas Universitātes Mediju inovāciju un digitālās kultūras ekselences centra profesors Indreks Ibruss (Indrek Ibrus); Tamperes Universitātes profesore Kaarina Nikunena (Kaarina Nikunen) un LU HZF Klasiskās filoloģijas un Antropoģijas nodaļas docents Garets E.Hamiltons (Gareth E.Hamilton).